Urządzamy wnętrza w stylu boho

Jeżeli szukasz przytulnego, a jednocześnie emanujące pozytywną energią stylu, w którym możesz urządzić swoje mieszkanie, podpowiadamy: zdecyduj się na boho, które stanowi doskonałą alternatywę dla wnętrz skandynawskich, szczególnie wówczas kiedy lubisz kolory i niekoniecznie po drodze Ci z bielą i wszechobecną szarością.

Styl boho i jego wyznaczniki

Styl boho jest idealny dla osób, które czują, że potrzebują urozmaicenia i nie boją się nietypowych połączeń. We wnętrzach urządzonych w tej stylistyce można bowiem odnieść wrażenie, że pozornie nic do siebie nie pasuje, a jednak gdy przyjrzymy się takim aranżacjom z bliska, dostrzeżemy wyraźne relacje zarówno pomiędzy kolorami, jak i wzorami. Jeżeli chcielibyśmy w prosty i jednoznaczny sposób określić ten styl, to najlepiej pasuje do niego słowo „miszmasz” – mocne kolory, festiwal wzorów, nawiązania do różnych stylistyk to bowiem jego znaki rozpoznawcze.

Nieoczywiste zestawienia

Styl boho to przede wszystkim dodatki, dodatki i jeszcze raz dodatki, najlepiej takie domowej roboty, spośród których na pierwszy plan wysuwają się przede wszystkim kolorowe, nieco indiańskie narzuty, a obowiązkowych elementem wystroju jest przede wszystkim patchwork, który najlepiej sprawdzi się na poszewkach pozszywanych z różnych skrawków materiał – tego typu dodatki to klasyka stylu boho. W tym miejscu warto powiedzieć także o tym, że patchwork to wyraz ekologicznego podejścia do życia, które aktualnie zyskuje sobie coraz to większe grono zagorzałych zwolenników.

Styl boho to przede wszystkim wnętrza, w których dominuje estetyka fusion, a więc zestawienie ze sobą przedmiotów, które tylko z pozoru do siebie nie pasują. Przykładem takiego połączenia może być rustykalny stolik zestawiony z tapczanem nakrytym patchworkową narzutą lub rockowy plakat powieszony na kwiatowej tapecie.

Harmonia barw? Niekoniecznie!

Harmonia barw w stylu boho nie jest mile widziana, bezpieczne zestawienia kolorystyczne to coś, czego należy unikać jak ognia, jeżeli zależy nam na oddaniu prawdziwego charakteru tej stylistyki. Urządzając wnętrza pamiętajmy, aby przede wszystkim były one kolorowe, wesołe, radosne, a także niezobowiązujące – niezwykle ważne jest żartobliwe podejście do tematu, bowiem styl boho z pewnością wymaga sporej dawki luzu i odrzucenia schematów mówiących o tym, że każdy element we wnętrzu powinien być dokładnie przemyślany.

Twoja własna historia

Urządzając wnętrze w stylu boho, pozwólmy sobie na osobiste akcenty np. w formie pamiątek z podróży, pocztówek, czy różnego rodzaju przedmiotów, z którymi jesteśmy jakoś związani. Nie bójmy się pokazać tego, jacy jesteśmy – dom to miejsce, w którym to my mamy się czuć najlepiej.

Miejsce dla natury

Styl boho kocha naturę, tak więc nie zapominajmy o roślinności, której zdecydowanie nie może zabraknąć – w tym przypadku panuje jedna główna zasada: im jej więcej, tym lepiej, dlatego doniczki z roślinami czy kwiaty w wazonach powinny koniecznie znaleźć swoje miejsce w aranżacji takich wnętrz. Dobrym pomysłem mogą być także wiszące z sufitu doniczki, które mocujemy sznurkiem do haczyków zwisających z sufitu – pomysł rodem z PRL-u sprawdzi się tutaj doskonale!

Zadbaj o nastrój

Wnętrza w stylu boho powinny być przede wszystkim przytulne i zachęcające do wypoczynku, dlatego nie może w nich zabraknąć puf, niskich stolików kawowych, dużej ilości świec oraz lamp z abażurem, które pozwolą nam uzyskać klimat idealny do samotnego odpoczynku, jak i spotkań ze znajomymi i rodziną.

KREDYT NA ZAKUP DZIAŁKISPRAWDŹ
+